Hogyan válasszuk ki a számunkra megfelelő riasztót?

Legyen szó akár frissen vásárolt ingatlanról, vagy már meglévőről, sajnos nem szabad elfelejteni, hogy a mai közbiztonság mellett már elengedhetetlen az ingatlan védelme, mind a benne lévő értékekkel, mint az ott tartózkodó személyek védelmével. Amit általánosan elmondhatunk, hogy az ingatlanok majd 99%-ban, már biztosan található biztonsági ajtó, amivel elsődlegesen próbáljuk kivédeni az illetéktelen behatolást, akik viszont szeretnék ezt magasabb szinten is megoldani, azoknak ajánljuk figyelmükbe a riasztórendszer kiépítését. Cégünk ebben szeretne leendő ügyfeleinek segítséget nyújtani, hogy a választást megkönnyítsük.

Riasztó

Talán az egyik leglényegesebb szempont a vásárlásnál az ár meghatározása. A hagyományos vezetékes riasztók 55 és 75 ezer forint között mozognak, mely tartalmaz egy darab mozgásérzékelőt és egy nyitásérzékelőt, valamint a központi egységet kezelővel és kültéri szirénával, akkumulátorokkal. Természetesen az érzékelők számának növelésével az ár is növekedhet hozzávetőlegesen 4?8 ezer forinttal. Azonos tudású alapcsomag rádiós kiépítéssel már 90 és 100 ezer forint közötti összegbe kerül. Ám fontos megjegyezni, ha az ügyfél távfelügyeleti szolgáltatást is igénybe vesz kiépítés alkalmával, úgy ezek az árak akár több 10 ezer forinttal csökkenhetnek, minek következtében már 0-30 ezer forint közöttire csökkenhet a teljes rendszer kiépítési költsége! Ezek az árak a telepítés, valamint a kezelési oktatás díját is tartalmazzák.

Első olvasatra talán soknak tűnhet az egyszeri kiépítési költség, de a lakásban található értékeink biztosan többet érnek, sok tárgyunk eszmei értékéről és családunk biztonságáról nem is beszélve.

Lényeges kérdés még, hogy vezetékes vagy rádiós riasztót építtessünk ki az ingatlanban. A vezetékes kivitelezés ma még olcsóbb, ha kisebb rendszerekről beszélünk, viszont több hátránya is van. Amennyiben nem az ingatlan építése közben kerül felszerelésre a riasztó, hanem a későbbiek folyamán, akkor a vezetékek általában a falon kívül, kábelcsatornában kerülnek elhelyezésre, így a betörő számára könnyebben hozzáférhetővé válik. Azonban nem kell megijedni, hiszen a filmekben látható vezeték elvágással még nem hatástalanítható a riasztó, hiszen ebben az esetben azonnal jelvesztést érzékel a központi egység minek következtében szabotázs riasztást fog jelezni a távfelügyeleti szolgáltató felé, illetve a kültéri szirénát is működésbe hozza. A látható vezeték azonban könnyen elvezetheti az illetéktelen behatolót a központi egységhez, amelynek segítségével egy lépéssel közelebb kerül az áhított célhoz. Vezetékes készüléket ezért elsősorban az ingatlan építése, vagy felújítása esetén érdemes kiépíteni, hiszen így lehetőség van arra, hogy csövezettben az ingatlan falában kerüljenek a kábelek behúzásra.

A vezeték nélküli, rádiós riasztókkal azonban nem csak a fenti problémák kerülhetők el. Nagy előnye még, hogy egy későbbi átépítés, átszerelés alkalmával az érzékelők minden probléma nélkül könnyedén áthelyezhetők, illetve bővíthető a riasztórendszer.

Természetesen még számtalan szempont van, amit figyelembe kell venni egy riasztó vásárlása esetén, ezért mindent itt most nincs lehetőségünk felsorolni, ám amennyiben segítségre van szüksége, vagy csak szeretne tájékoztatást kapni a lehetőségeiről bátran vegye fel a kapcsolatot a kollégáinkkal a megadott elérhetőségen. Készséggel adunk ingyenes szaktanácsadást és árajánlatot leendő ügyfeleinknek a megbeszélt és egyeztetett igények alapján. Cégünk fontosnak tartja, hogy megfelelő ár-érték arányú, minőségi eszközöket használva, a legmegfelelőbb biztonsági berendezést építsen ki ügyfeleinél!