Engedje meg, hogy egy pár tévhitre felhívjuk a figyelmét a lakásriasztó rendszerekkel kapcsolatosan. Gyakran hallani azt, hogy a lakásriasztó kiépítése csak egy szükségtelen pénz kidobás, mert egyáltalán nem, vagy nem megfelelő védelmet nyújt a tulajdonosnak az ingatlanja védelmével szemben. Szeretném jelezni, hogy tapasztalatokat említünk itt meg, és nem kitalált dolgokról van szó. Sokan gondolják még ma is azt, hogy a riasztó rendszer kiépítését sok egyéb dologgal pótolhatják, ami költség megtakarítást jelenthet. Ne kelljen senkinek megtapasztalni, hogy egy betörés esetén pár tízezres riasztó rendszer megspórolásával, akár több százezres, milliós kár keletkezhet még egy olyan ingatlanban is, ahol úgy gondoljuk nagyobb értékek nincsenek. Arról nem is beszélve ezekben az esetekben a legnagyobb gondot az okozza, hogy illetéktelen személyek jártak az ingatlanban és túrták fel a személyes dolgainkat.
-Riasztó rendszer helyett rácsokat a nyílászárókra! Bár a mechanikus védelem is elrettentő tud lenni egy betörő számára, hisz az eltávolításukkal bajlódni kell, de egy olyan ingatlannál, ahol gyakran nem tartózkodik a helyszínen senki, egy jobb szerszámmal lehetőség van arra, hogy rövid idő alatt a rácsok eltávolításra kerüljenek. Nem mellékesen megemlítve, hogy a mechanikus védelemnél semmilyen összeköttetés nincs egyetlen felügyeleti szervvel sem, így “hiba” esetén értesítést sem kap a tulajdonos, illetve már csak abban az esetben értesül a betörésről amikor a helyszínre érkezik. Árakat tekintve pedig mára elmondhatjuk, hogy az elektronikus és a mechanikus védelem kiépítését tekintve csekély eltérések vannak, ha csak nem költséghatékonyabb egy távfelügyelettettel egybekötött riasztórendszer.
-Házőrző kutyával védett az ingatlan! Nem egyszer hallani róla, hogy a betörő a helyszínen tartott házőrző egészségi állapotát megrongálva, vagy elkábítva hatolt be az ingatlanba. Sajnos azok a személyek, akik ezt a “szakmát” választják nem jeleskednek túlzott empátiával sem a tulajdonos, sem az általa tartott házőrző felé. Egy riasztórendszer kültéri hang-fényjelző szirénájának az ingatlan homlokzatán elhelyezve is már lehet visszatartó ereje.
-A távfelügyelet sem jelent biztonságot, mert kijátszák a betörők! Tévesen kering a köztudatban, hogy a távfelügyeletet az ügyfél jelszavának a megszerzésével le tudja mondani a betörő egy riasztás alkalmával. Amennyiben a tulajdonostól sikerülne is megszereznie az illetéktelen behatolónak a lemondáshoz szükséges jelszót, még nem megy vele sokra, hiszen első körben a diszpécser a megadott mobilos elérhetőségen értesíti az ingatlan tulajdonosát értesítve arról is, hogy melyik érzékelőről ment a riasztás, így az ingatlanban tartózkodó személynek nincs lehetősége arra, hogy a riasztást a tulajdonos értesítése nélkül letudja mondani. Illetve ma már a távfelügyelet biztonságosabbá tétele miatt, egyre gyakrabban hívjuk fel az ügyfelek figyelmét arra, hogy a diszpécsernek is adjanak jelszót és csak ennek a bemondásával egyeztethet az ügyféllel, bármilyen ügyben.
S még sok egyéb hasonló dolgot tudnánk megemlíteni, ami miatt nem szabad az olyan tévhiteknek bedőlni, hogy a riasztórendszer kiépítése az ingatlanban nem teljesíti a vele szemben elvárt követelményeket.
Amennyiben Ön is szeretné vagyonát és családtagjait biztonságban tudni, kérjük vegye fel a kapcsolatot munkatársainkkal, hogy mielőbb megkaphassa a kellő tájékoztatást, segítségnyújtást. Kérjük tekintse meg riasztók.hu weboldalunkat, ahol tájékoztatjuk a lehetőségekről. Nem csak Budapest és Pest Megye területén nyújtjuk ingyenes szaktanácsadásunkat és szolgáltatásainkat, hanem az ország teljes területén, legyen szó kiépítésről, javításról, karbantartásról, esetleg már kiépített rendszerek távfelügyeleti rácsatlakozásáról.